Shadows of Tokyo RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shadows of Tokyo RPG

Tokyo'nun doğa üstü yüzünü keşfe davet eden bir rpg

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ana Kurgu - Gölge Diyarı

YazarMesaj
Wilhelmina Tepes
Kraliçe | Rıhtım Sahibi
Kraliçe | Rıhtım Sahibi
Wilhelmina Tepes

Lakap : Mina
Yaşadığı Yer : Tokyo

Ana Kurgu - Gölge Diyarı Empty
MesajKonu: Ana Kurgu - Gölge Diyarı   Ana Kurgu - Gölge Diyarı EmptyPaz Mart 13, 2016 10:16 pm

Şşş... Sessiz ol. Etrafta kimin dinlediğini bilemezsin. Burası senin bilmediğin bir dünya. Gözlerini kapattığında mutlu bir uyku diyarının seni karşılamasını beklediğin günlerde fısıltılarını duyamadığın yaratıklarla birlikte yaşadığın bir dünya burası.

Sadece masalları dinleyerek büyüyen bir insan ırkı varken hiçbir şeyin gerçek olup olmadığından emin olamazsın.

Tokyo, dünyanın parlayan metropollerinden biri.
Japonya gelişmekte olan ve ismini tüm dünyaya duyurmaya başlayan bir ülke.
Kimse onların böylesine büyük bir olaya ev sahipliği yapacağını düşünmüyordu.  Ta ki o güne kadar.

Vampir Rıhtımının Kuruluşu!

İnsanlığın bilmediği, tarih belki de efsanelerin arasında saklı olan pek çok şey vardır. Teknoloji geliştikçe, tarih ilerledikçe, fikirler farklılaştıkça her bir varlığın yaşamı tehdit altına girmeye başlamıştı. Hain kimdi? Peki ya en büyük tehdit neydi? Bilmediklerimiz mi, yoksa bildiğimiz ve bize en yakın olanlar mı?

Vampirlerin ve efsanelerin sık sık gün yüzüne çıktığı bir dönemde, vampirlerin varlığını tartışan bir televizyon programı yapıldı. Yapılan bu programda, saldırıya uğrayan ve dahası bu saldırılarda ölenlerin ortak noktaları tartışılarak vampirlerin varlığı sorgulandı. Her şey efsane miydi? Yoksa gerçekten var mıydılar?

Vampirler gerçekten var mıdır? Yoksa bu sadece, insanların fantezileri tarafından yaratılmış birer öyküden mi ibarettir? Peki gerçek vampirler nasıldır? Bahsedilen binlerce peri masalının arkasında saklanan şeyin, gerçek olduğunu bile bilmeden; vampirlerin gerçekliğini tartışmak ne kadar doğrudur?

Gece, yeni haberlere gebeydi. Tartışılan her şey, vampirleri biraz daha yabancılaştırıyordu. İnsanlığın elindeki bütün bilgiler biraz daha birbiriyle çelişiyor ve bu çelişki doğrultusunda gerçekler önce yalanlara, daha sonra da efsanelere dönüşüyordu.

Ve o, tüm bu efsaneleri yıkarak öne çıktı.

Ben, Mina Tepes! Ryuu'nun kızı, Vlad'ın kanının devamı, vampirlerin haklı hükümdarı.

Dinleyin beni, ey insanoğlu!

Bizler; karanlığın akrabaları, gecenin perdesi, sizlerin tarihinin gölgesinde saklanmış olanlarız. Fakat burada sona erdireceğiz. Görebiliyor musun? Tokyo Yeniden Yapılandırma Bölgesi #01, o uzak rıhtımı karanlığın kanından gelenlerin evi yapacağız. Vampir Rıhtımı kurulacaktır.

Şimdi... Dans zamanı.

Şşş... Sessiz ol. Etrafta kimlerin seni dinlediğini asla bilemezsin. Çünkü burası senin bilmediğin bir dünya.

Ana Kurgu - Gölge Diyarı
1 sayfadaki 1 sayfası